גילוי נזילות מים בחברת איתורים פלוס

נזילת מים יכולה להתרחש כמעט בכל מבנה ובית, היא אינה שייכת דווקא למבנים ישנים. יש לנסות למנוע נזילות, בעיקר נזילות שלא נראות לעין, מכיוון שאלו עלולות לגרום לנזקים רבים למבנה ולבריאות. גילוי נזילות מים מוקדם יכול למנוע מקרים כאלה. לא חייבים לחיות בבית עם טחב וריח של עובש. אפשר לגלות שיש איתור נזילה בצנרת ולסיים את החוויה הלא נעימה הזו מבעוד מועד.

הרגע הראשון של הזיהוי

נזילת מים יכולה להתרחש בכל נקודה בצנרת של הבית. התשתית של הצנרת ענפה מאד. מכל נקודה בה יש חיבור בין צינורות, הפרשי טמפרטורה או רגישות מסוימת יכולה להתפתח נזילה. גילוי נזילות מים מתחיל קודם כל אצל הלקוח. כשאתם שמים לב לשינויים בחשבון המים החודשי, או שמים לב לרטיבות מוזרה על הקירות שלכם וטיח שמתקלף, יתכן ויש לכם נזילה בנקודה מסוימת בצינור שלכם.

תמונה של מים

איך מטפלים בנזילה ומאתרים אותה?

לאחר ששמתם לב למצב החריג ואתם מבינים שיש ככל הנראה נזילה בצנרת שלכם, יש לכם אפשרות לקרוא לאינסטלטור פשוט שיבוא ויבדוק את הנושא. רוב האינסטלטורים משתמשים בשיטות הישנות לגילוי נזילות מים. הכלי העיקרי שלהם הוא הניסיון. בתשתיות צנרת של בתים ישנים וחדשים קשה מאד למצוא את מקור הנזילה על בסיס הניסיון, וזה מפתח להסתבך עם שבירת קירות וניסוי ותהיה עד שמוצאים את הנקודה הבעייתית.
כיום יש דרך פשוטה בהרבה. חברת “איתורים” משתמשת בשיטה טכנולוגית חדשנית. השיטה בה אנו משתמשים בחברה שלנו לגילוי נזילות מים היא מצלמה תרמית. במקום לשבור לכם קירות ורצפות בבית, אנחנו מחדירים סיב אופטי זעיר שנכנס בקלות למערכת הצנרת שלכם ונע בתוכה בחופשיות.

איך זה עובד?

כפי שציינו, אנו מחדירים את הסיב האופטי של המצלמה לצנרת. כמו נחש, הסיב נע בחופשיות בצנרת ומעביר את המידע למצלמה שמאפשרת יצירת מיפוי מיוחד. המיפוי הזה נותן אינדיקציה איפה יש שינוי חד בטמפרטורה כתוצאה מהנזילה. כך, בעזרת התהליך, אנו יכולים להצביע במדויק על מיקום הנזילה, ובצע תיקון מקומי ולאפשר לכם לחזור לשגרה.

אמצעים נוספים למציאת נזילה סמויה בצנרת

ניתן להשתמש באמצעים אחרים לצורך גילוי נזילות מים. ישנן מערכות נוספות המאתרות את הנזילות בדרכים שונות במעט ממצלמה תרמית. לדוגמא:
איתור נזילה במים במערכת הפועלת על איתור אקוסטי – מערכת המצוידת במיקרופונים רגישים במיוחד, שמסננים את רעשי הרקע ומאתרים רעשי מים, לאחר האיתור בתוך הצנרת הם מציגים את התוצאות בצורה גרפית ומספרית. בעזרת מכשיר זה אפשר לשמוע אפילו רעש מינימלי. אפשר לאתר תדרים גבוהים ונמוכים. והמכשיר מתחבר לאזניות Bluetooth מה שמאפשר האזנה מיטבית.
איתור נזילה במערכת הפועלת על גז – מחדירים לצנרת המים גז חנקן, גז החנקן יעלה ויחלחל באדמה מעלה למקום שבו יש את התקלה בצינור. למערכת ישנה משאבת בקרה שמציגה על מסך את תוצאות הגז ומובילה אל הנקודה המדויקת של התקלה.
עם זאת, אנו ממליצים לסיים את החוויה הלא נעימה של הנזילה ולפנות אלינו בהקדם בכדי לפתור לכם את הבעיה ולתקן לכם אותה בעזרת השיטות המתקדמות שלנו.